Them GF’s håndboldafdeling glæder sig til at fyre en fest af sammen med publikum ved håndboldbraget på hjemmebanen i Them Hallerne på søndag.

Håndboldbrag i Them Hallerne

HÅNDBOLD Alle hold i Them GF’s håndboldafdeling skal i kamp på hjemmebanen i Them Hallerne på søndag den 12. marts, og i den anledning kan både de og gæsterne fra Ry, Engesvang, Hampen, Klakring og Funder se frem til en kampdag ud over det sædvanlige.

Igen i år har Them GF nemlig valgt at gøre et stort nummer ud af dagen og lover et regulært håndboldbrag med farvestålende lysshow, festlig musik og kække kommentarer fra klubbens altid motiverede kommentator.

Der vil også være navneopråb, præmier til kampens spiller samt som noget helt særligt i år en hyldest af klubbens trænere.

I alt 14 hold skal i kamp i løbet af dagen, hvor U10-drengene lægger ud om formiddagen og serie 2-damerne slutter sidst på eftermiddagen.